Choď na obsah Choď na menu
 


Kapor

30. 3. 2008

                                           Kapor

Kapor je najznámejšia a najobľúbenejšia ryba naších vôd.Na otázku, odkiaľ vlastne kapor pochádza, je niekoľko verzií. Jedna z nich je, ž ich priviezol zo svojich potulných ciest Marco Polo. Iná zasa tvrdí, že pochádzajú z Číny, lebo o ich chove písali už starí Číňania ešte v začiatkoch nášho letopočtu.

Kapor je takmer najrozšírenejšou rybou rôznych bagrovísk, priehrad, ale i niektorých tečúcich vôd, na lov ktorého sa špecializuje najviac rybárov. Jeho kvalitné mäso, ktoré sa dá upraviť rozmanitým spôsobom už od nepamäti lákalo mlsné jazýčky labužníkov.
U nás a takmer v celej Európe žijú dva druhy kaprov. Divý kapor - SAZAN, ktorý sa nachádza u nás v Dunaji, tiež v dolných častiach jeho prítokov a jeho vyšľachtená forma rybničný kapor obyčajný.

 

http://www.jh.sk/obr/Kapor2.jpg

 

 

Príprava na sezónu

Jar je v pokročilom stave a nám kaprárom už nečakane klope na dvere nová sezóna. Aj keď už mnohí z nás okúsili prvé tohtoročné zábery, ostatným nezostáva iné, len nedočkavo čakať a prirpavovať svoj arsenál. O príprave na nadchádzajúcu sezónu by sa dalo napísať nespočetne veľa riadkov, no v tomto článku vám priblížim iba časť mojej prípavy, a to prípravu boilies.

Myslím, že je to zbytočné písať, no na začiatku by som chcel pripomenúť, že pred sezónou si boilies pripravujem najmä preto, lebo počas samotnej hlavnej sezóny je času veľmi málo a radšej premením všetok voľný čas na lov, ako na dlhé hodiny strávené v „kuchyni“.

Takže reč bude o množstve, veľkostiach, technike, s ktorou sa dá veľa času ušetriť a taktiež o nejakých tých radách. Ako som už spomenul, v dnešnej dobe je čas pre rybárov asi to najdôležitejšie, a preto aj ja sa snažím každú moju voľnú minútku využiť. Množstvo boilies záleží od toho, koľko sa ho hodláme najmä v počiatočných fázach sezóny skŕmiť, od voľného miesta v mrazáku a našeho odhodlania. Pred sezónou si každoročne pripravým cca. 10-15kg boilies (pre niekoho je to veľa, pre niekoho málo, no ja patrím k víkendovým kaprárom a tak na prvé 3 mesiace mi to postačuje). Keď si to všetko prepočítate, môže sa Vám zdať, že toto množstvo je nepostačujúce, no popri domácich boilies používam aj komerčné. Chcel by som sa taktiež trocha zmieniť o veľkosti. Veľkosť domácich boilies volím zväčša 0,16-0,18mm, pretože s týmto boiliesami zväčša kŕmim a lovím na komerčné. Toto je zasa vec, ktorá je u každého individuálna a je taktiež dobré loviť aj na tieto boilies. Ak si pripravujem aj boilies pre samotný lov, väčšinou tieto guličky viac aromatizujem, dlhšie varím a taktiež dlhšie suším. Nebýva to však pravidlo, že lovné boilies musí byť naj....

boilies


Pre lepšie odlíšenie, lovné boilies uskladňujem v mrazáku v nádobách, ktoré môžem po nespotrebovaní všetkých guličiek naspäť vrátiť do mrazáka. Boilies, ktoré používam na kŕmenie uskladňujem taktiež v mrazáku, no keďže ide o väčšie množstvo balím ich do sáčkov z tvrdšieho PVC alebo do priedušných vriec. Do samotného sáčku ešte vkladám vizitku, na ktorú si zapisujem hmotnosť, arómu, dátum výroby a poprípade aj priemer. Väčšie množstvo boilies si však vyžaduje aj väčšiu zručnosť a preto pre skrátenie času strávenom v kuchyni je potrebné si prácu vhodne rozdeliť. Ja boilies pripravujem asi tak, že za týždeň si každý večer spravím asi 2-3kg boilies a potom ich postupne uskladňujem. Je to možno aj trocha zdĺhavé, no inú možnosť nemám. Najvhodenjšie by bolo spraviť v jeden deň 5-10kg boilies, no to by trvalo jednému „varičovi“ ozaj dlho. Ak máme možnosť pomoci v podobe kamoša alebo parťáka je vhodnejšie si prácu rozdeliť a sfúknuť to za približne rovnaký čas ako pri polovičnom množstve boilies. Keďže takého parťáka, ktorý by so mnou boilies robil nemám, tak pracujem pomaly, ale isto. Postup výroby popisovať nebudem, pretože sa ho dočítate v každej poriadnej kaprárskej knihe a aj tak ho väčšina z vás pozná.

A čo na záver? Možno, že som vám týmto článkom usmernil vaše taktiky na tohtoročnú sezónu alebo som vám nejako pomohol, no určite sa medzi vami nájdu takí, ktorí takýto systém prípravy na nastávajúcu sezónu odsudzujú alebo nepraktizujú, pretože majú ešte lepší a praktickejší. Bol by som veľmi rád, ak by vám čo najviac pomohol tento môj článok a v prípade, že viete o nejakej lepšej príprave, dúfam, že sa mi buď ozvete alebo ju zachytíte na papier a zverejníte na našom webe.

 

Dôležitou súčasťou každej rybačky je príprava. Podcenenie tejto procedúry sa vo väčšine prípadov nevypláca a pri love kapra na boilies to platí niekoľkonásobne. Mnohokrát nám ostanú len oči pre plač, keď po niekoľkých tichých dňoch, strávených číhaním na kaprie ,,obludy“, odchádzame od vody s prázdnymi rukami. Musím však sucho konštatovať, že aj to patrí k rybačke.

Samozrejme to, že odchádzame od vody s prázdnymi rukami nie je vždy len chybou nás samotných, avšak som toho názoru, že ak urobím pre nadchádzajúcu rybačku maximum nemám si aspoň čo vyčítať.
Týmto vzorcom sa riadim, či ide o niekoľkohodinový, alebo niekoľkodňový lov. V mojom prípade je príprava v podstate tá istá, no líši sa v množstvách pripravovaných návnad, v závislosti od lovného miesta a dĺžky pobytu pri vode.

5

1


Dôležitú úlohu hrá aj fakt, či budem musieť vyvážať, alebo lovné miesto je na kratší dohod (o tom neskôr). Fakt, že výber lokality a konkrétneho miesta je najpodstatnejším ukazovateľom úspešnosti už nebudem rozoberať, skôr by som sa rád venoval samotnej príprave, ktorá pozostáva z výberu vhodného kŕmenia a prípravy nástrah.

2

3


Čo najviac ovplyvňuje výber a typ kŕmenia je dĺžka lovu. V mojom prípade používam, ak to vzdialenosť dovoľuje dobre lepivú zmes, ako nosič do ktorej pridávam hrubšie častice. Tie tvoria pelety, alebo nasekané boilies v takom pomere aby som bez problémov vytvaroval gule veľkosti pomaranča a tie dopravil na lovné miesto hodom ,,z ruky“, v prípade, že nemám k dispozícií čln. Ak čln mám, na niekoľkohodinovej rybačke ho využijem iba na začiatku, pri zakrmovaní. Časté hrmotanie člnom pri brehu by asi aktivite rýb na mojom lovnom mieste príliš neprospelo. Tieto gule sa snažím umiestňovať do jednej pozdĺžnej, alebo priečnej lajny buď na zvážnici, alebo vyvýšenom mieste. Predpokladom je samozrejme približná znalosť terénu pod hladinou. Ideálne sú príbrežné partie v ktorých sa mi podarilo aj bez dlhodobých kŕmnych kampaní pochytať naozaj pekné exempláre v rozmedzí niekoľkých hodín. Mojou najobľúbenejšou návnadou spomedzi všetkých ostatných sú pelety. Pri použití peliet dbám hlavne na dobu rozpustnosti, ktorá sa pohybuje v rozmedzí niekoľkých minút až po niekoľko hodín. Tie prvé používam ako vynikajúci značkovač dna s výraznou vnadiacou schopnosťou, kedy nimi preosejem väčšiu plochu prelovovaného úseku. Na tento koberec potom ukladám moje koncové nástrahy. Pelety s rozpustnosťou niekoľko hodín používam pri kŕmení v malých dávkach, navlečené na PVA páske v PVA sieťke alebo sáčku, vždy koncentrované okolo nástrahy. Tieto pelety sa dajú veľmi dobre strieľať na lovné miesto pomocou praku, ide o pelety priemeru 18,20,24 a väčšie. Nesmiem zabudnúť, že tieto pelety sú nielen vynikajúcou návnadou, ale aj nástrahou. Veľmi efektívne sa dajú nastražiť pomocou silikónovej gumičky ako samotná nástraha, alebo v kombinácií s boilies tým, že ju umiestnime medzi dve polovičky boilies, na silikónovú gumičku atď. Ale to sme už v inej kapitole.

8

7

6


Práve rozpustné pelety sú vynikajúcim variantom pre rýchle rybačky, ako na menších tak i na väčších vodných plochách. V súvislosti s peletkami o priemere 6mm mi nedá nespomenúť, že ich veľmi rád používam predmáčané v peletových olejoch, alebo ochutených boostroch, ktoré nerozpúšťajú PVA materiál, hlavne perforované PVA sáčky. Keď je reč o PVA, mojim favoritom je zmes mletej repky a rybacej, alebo lososovej múčky, ktoré v suchom stave zmiešam a následne zalejem pelety olejom, vymiesim do požadovanej konzistencie a plním pomocou tunelu do PVA pančuchy. Tento systém vnadenia je vynikajúci či pri kratších odhodoch, alebo dlhších vyvážkach tým, že vnadiaca zmes v pančuche je aktívna v tesnej blízkosti nástrahy. Naplnenú PVA pančuchu jednoduchým spôsobom navlečieme na koncovú udicu pomocou predĺženej boiliesovej ihly.

 

http://www.slovenskyrybar.sk/cdata/280/foto2.jpghttp://www.casopis-rrr.sk/mesacne/august2007/img/RRR_0807_09.jpg Kapor sazan / Cyprius carpio /
Kaprovité ryby patria k obľúbeným, tradičným jedlám. Kapor sazan je pomaly rastúca, divá forma kapra, vyznačujúca sa tmavočerveným, chutným mäsom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kapor

(linula, 3. 2. 2012 15:40)

jeto vsezravec. zijev bahne .preto ho lovia pred vvianocami aby jeho mäso nesmrdelo .rozmnozuje sa rychlo .

jjjjjjjj

(filco, 2. 3. 2011 19:17)

hhhhaha že kapor je z japonska jj a to už len čo a už ten pravopis čoo? a na to tvoja prababka ako prišla

Ten stari znami kaprik

(Marian Petrovic, 2. 2. 2011 17:49)

Ja mam kapra rad aj s chutovej stranky ale aj z lovu D.

Ten stari znami kaprik

(Marian Petrovic, 2. 2. 2011 17:47)

Ja mam kapra rad aj s chutovej stranky ale aj z lovu D.

kapor a jeho historia

(laura scibraniova, 8. 3. 2010 20:20)

kapor pochadza z japonska hovorila mi to moja prababka ket sme u nej na 120 narodenini tam boli hovorila ze ket sa narodila tak jej rodicis tsm boli ns vileta a tak tam aj ostali a povedala ze jej rodicia jej hovorili ze tam uz v tedy boly kapre ale to bolo uz pret 300 rokmi